Spotkaniem szkoleniowym w ramach "Dobrych Żniw" zakończylismy cykl szkoleń dla uczestników projektu "Go Agri BIO", rolników w trakcie konwersji na ekologię. Nasza pięcioosobowa grupa mogła przy tej okazji nie tylko skorzystać z wartosciowych wykładów merytorycznych prowadzonych przez najlepszych ekspertów, ale przede wszystkim z wymiany doświadczeń z rolnikami mającymi już doświadczenie w uprawie ekologicznej. Byli to miedzy innymi uczestnicy projektu "Demokratyzacja BIO", finansowanego również przez Fundację Carrefour, gospodarstwa ekologiczne które w tym roku mają w planie rozmaite inwestycje związane z rozwojem uprawy warzyw.

Rolnictwo ekologiczne to przede wszystkim wiedza, praktyka, doświadczenie i pasja. Tym własnie dzielili się uczestnicy zjazdu. Obecni byli  również przedstawiciele wielu regionalnych stowarzyszeń rolniczych-takich jak Ekoland Lubelski, Zachodniopomorski, Mazowiecki, Ekołan.  

Jednym z ważniejszych wniosków ze spotkania jest to, że w dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest znaleźć wsparcie- chociażby w postaci osób, które już przeszły daną drogę. Zachęcamy wszystkich poczatkujących i bardziej doświadczonych rolników ekologicznych do udziału w podobnych zjazdach, lokalnych i regionalnych stowarzyszeniach czy grupach zainteresowań. Można je znaleźć można między innymi w mediach społecznościowych. Nikt z nas nie musi być sam-łatwiej niż kiedykolwiek jest odnaleźć "swoje plemię"!

Całość szkolenia odbyła się w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie. 

Wszystkie materiały z tego oraz poprzednich szkoleń w formie prezentacji mozna pobrać tutaj :

https://rolnicyeko.sie.org.pl/wiedza-i-materialy-do-pobrania/

Będziemy również zamieszczać bardziej szczegółowe wybrane elementy szkoleń w kolejnych artykułach na naszej stronie.

Dodaj komentarz