Podczas dożynek ekologicznych w Przysieku 14 września 2019 roku, Fundacja AgriNatura zorganizowała szkolenie dla rolników ekologicznych oraz podsumowanie wyników projektu "Demokratyzacja BIO". Jest to projekt finansowany przez Fundację Carrefour i wspierający 20 gospodarstw ekologicznych produkujących warzywa na rynek. Jak powiedziała Sonia Priwieziencew, prezes Fundacji AgriNatura, ze wstępnej ewaluacji efektów projektu wynika że gospodarstwa uczestniczące wyprodukowały w sumie o 30% więcej ton warzyw niż w poprzednim roku. We wszystkich z wyjątkiem 2 znacząco wzrosły plony, ponadto zwiększyła się różnorodnośc odmian i uprawianych gatunków.

Uczestnicy projektu dzielili się swoimi doświadczeniami, zaprezentowano również krótkie filmy podsumowujące dokonane w 2019 roku inwestycje w gospodarstwach. Oprócz specjalistycznego sprzętu (traktorki, agregaty uprawowe, siewniki, pielniki), rolnicy inwestowali głównie w folie, nawadnianie oraz przechowalnie i środki transportu.

Rolnicy bardzo chwalili udział w projekcie, nie tylko pod kątem inwestycji i wiedzy otrzymanej na szkoleniach ale przede wszystkim wymiany doświadczeń w grupie.

Sczegółowa prezentacja efektów projektu-do pobrania tutaj Prezentacja Demo BIO

W konferencji wzięła również udział Justyna Orzeł, wiceprezes firmy Carrefour Polska.

 

Dodaj komentarz