W dniach 8-10 października po raz kolejny odbedą się w Nadarzynie targi BIOexpo. Niezmiernie cieszymy się na to jak ważne dla branzy ekologicznej wydarzenie, tym bardziej że wiele targów, konferencji i spotkań w tym roku nieodbyło się wcale, lub w formie bardzo okrojonej. 

Światowy kryzys pokazuje bardziej niż kiedykolwiek, że produkcja ekologicznej zdrowej żywności to temat kluczowy. Na Bioexpo pojawiają się ponadto producenci ekologicznych kosmetyków, opakowań, tekstyliów, zabawek, a także środków do produckji rolnej oraz przedstawiciele instytucji wspierających branżę ekologiczną. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce.

Ponadto w trakcie targów odbedzie się Kongres Bioexpo, czyli spotkania, debaty i prelekcje, kompleksowo podejmujące tematykę rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości, jak również tematykę zdrowia, zagrożenia jakie cywilizacja konsumpcyjna niesie dla naszej Planety i wiele innych. Celem Kongresu jest upowszechnienie wiedzy na temat walorów produktów ekologicznych, organicznych wśród wielu grup odbiorców, m.in. rolników konwencjonalnych, producentów i przetwórców żywności, instytucji rządowych i pozarządowych, liderów opinii oraz konsumentów.

Harmonogram  wystapień i kongresu znajdziemy tutaj https://bioexpo.pl/harmonogram-kongres-2020/.

W piatek 9 października o godzinie 14.00 pojawi się na Kongresie Tomasz Włoszczowski, prezes Społecznego Instytutu Ekologicznego, aby podsumować dotychczasowe doświadczenia z konwersji 5 gospodarstw w projecie Go Agri BIO finansowanym przez Fundację Carrefour. Gościem będzie również uczestnik projektu Kamil Pazik, prowadzacy z żoną gospodarstwo ekologiczne Pazikoland.

Dodaj komentarz