W dniach 15-16 marca 2019 odbędzie się w Grzybowie niedaleko Płocka ogólnopolskie spotkanie rolników ekologicznych, organizowane jak co roku przez stowarzyszenie "Ziarno"  http://www.ziarno.grzybow.pl. Inicjatorami tego wydarzenia są Peter Stratenwerth i Ewa Smuk, jedni z pionierów rolnictwa ekologicznego w Polsce. Prowadzą oni również gospodarstwo ekologiczne z produkcją serów i piekarnią ekologiczną. Dwa lata temu uruchomili również Ekologiczny Uniwersytet Ludowy http://www.eul.grzybow.pl, dzięki środkom przekazanym przez Fundację Velux. Co roku ma się tam kształcić 20 młodych rolników.  

"Dobre Żniwa-współraca w rolnictwie ekologicznym" to przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy rolnikami, przetwórcami, stowarzyszeniami, sprzedawcami, kooperatywami i wszystkimi zainteresowanymi tematem rolnictwa ekologicznego. Jest to wydarzenie o długoletniej już tradycji, na które zjeżdżają się z całej Polski zarówno bardzo doświadczeni jak i poczatkujący rolnicy. Oprócz zawsze ciekawego programu, Dobre Żniwa to serdeczne spotkania, obowiązkowe rozmowy kuluarowe o tym co w trawie ekologicznej piszczy, i ładunek pozytywnej energii przed rozpoczęciem kolejnego sezonu upraw. Zachęcamy do udziału!

Szczegółowy program seminarium można pobrać tutaj http://www.ziarno.grzybow.pl/images/Program_DZ_2019.pdf

 

W tym roku, dzięki projektom "Go Agri BIO" oraz "Demokratyzacja BIO" sponsorowanym przez Fundację Carrefour, ponad 30 rolników ekologicznych i w trakcie konwersji będzie mogło skorzystać nie tylko z udziału w Dobrych Żniwach, ale również dodatkowego specjalistycznego szkolenia organizowanego dzień wcześniej nt. uprawy warzyw ekologicznych przez Fundację AgriNatura oraz Społeczny Instytut Ekologiczny.   

Dodaj komentarz